Kes on JekaArt rändurihing ja kuidas on kulgenud tema loominguline elutee ?

Räägin teile loo endast. Kuidas ma inimese ja kunstnikuna olen elus kasvanud ja arenenud ning millest leidnud inspiratsiooni, et minu siht oleks selge ja emotsionaalne karikas alati täis.

Varased aastad: enda võrdlemine teistega

Koolis õppides võrdlesin end teistega, nagu tihtipeale juhtub. Kuid just sellel ajendil liitusin lõpuks Viimsi Kunstikooliga, sest minu südamesooviks oli osata jäädvustada elevante paberil sama kaunilt nagu minu klassikaaslane.

Kunstikooli väljakutsed ja oma unikaalsuse avastamine

Esimesed aastad kunstikoolis olid väljakutsuvad, sest pidin end kiiresti arendama, et teistega sammu pidada. Ühel hetkel mõtlesin isegi kunstikooli pooleli jätta, kuid õnneks astus isa oma soovituste ja palvetega vahele ning julgustas mind jätkama.

Siis toimus minus sisemine muutus. Mõistsin, et olen unikaalne ning minu kunst ei pea teiste omaga sarnanema. Sealt alates hakkasid minu oskused arenema ning õpetajad märkasid minu potentsiaali.

Teismeeas kasutasin kunsti abivahendina, et tervendada endas peidetud emotsioone ja leida segadusest selgust.

Pärast kunstikooli lõpetamist astusin Eesti Kunstiakadeemia eelkursustele, kus õppisin kaks aastat. Nautisin väga inimeste joonistamist ja minu oskused ning teadmised süvenesid veelgi.

Ülikool Londonis ja südamest juhindumine

Keskkooli lõpetamisega kaasnes küsimus, mis nüüd edasi. Kandideerisin Londonisse, Inglismaale erinevatesse ülikoolidesse Vabade Kunstide erialale ning enda suureks imestuseks sain ka sisse.

Elasin kokku Londonis 4 kuud, misjärel mõistsin, et see linn ja koht pole minu hüvanguks. Naasesin Eestisse ning oma põhitöö ja järgmiste ülikooli õpingute kõrvalt maalisin kodus edasi.

Uued elusuunad ärimaailmas ning läbipõlemine

 

Kunst on olnud alati minu jaoks teraapiline tegevus. Ma justkui kaon oma intiimsesse rahu reaalsusesse.

Leidsin enda jaoks väga põnevaid töökohti ning omandasin erinevaid oskusi ärivaldkonnas. Paralleelselt lõpetasin ka TTÜ rahvusvahelise majanduse ja äri eriala ning ühel hetkel tundsin, et olen läbipõlenud.

Sisemised otsingud muutusid prioriteediks

 

Muutustelaine viis mind Indiasse ja Taisse, sundides mind vaatama oma elule uue nurga alt ning mõistma, et pean Eestist lahkuma.

Seejärel suundusin Austraaliasse, kus minu kunstitarbed järgnesid mulle kõikjal. Kunstist sai mu viis eneseanalüüsiks ja lõõgastumiseks.

Vaimsete inimestega põimumine Austraalias
 

Tutvusin erinevate võimsate vaimsete inimestega. Sealhulgas Curt Hannagan, kes on tuntud joogaõpetaja ja helirännakute tegija Sydneys. Osalesin isegi ainulaadsel Confest Festivalil,ning leidsin endamoodi mõtlevaid inimesi.

Austraalia on maailmas väga võimas koht ja sain aru, et nii mina kui ka minu ümber olevad inimesed, kes olid teadlikumad, kogesid suuri muutusi seal elades. Käisin mitmetel põnevatel üritustel nagu valguskeele aktivatsioon ja ka hüpnoteraapia seanssidel.

Mandalatega tutvumine: Tervenemine ja Taotluse loomine

Minus tekkis huvi mandalate vastu ja kiiresti leidsin ka mentori, kes mind nende loomises juhendas.

Selgete kavatsustega hakkasin mandalaid looma, kasutades neid enda tšakrate tervendamiseks. Märkasin, kui võimas võib olla kunsti täitmine kavatsuse ja energiaga.

Edasi viis elutee mind Uus-Meremaale

Pärast peaaegu kolme aastat elu Austraalias, jätkasin oma teekonda Uus-Meremaale. Jah, mul oli võimalus jääda Austraaliasse ja töötada edasi hankespetsialistina kinnisvara ettevõttes, kuid järgisin sügavamat kutset, mis juhatas mind mujale. Pakkisin asjad ning reisisin Uus-Meremaal ringi, elades matkaautos mitmeid kuid. Mõistsin et õnneks pole palju vaja. Lõpuks sattusin elama ühe väga võimsa püha koha lähedale. Selle koha nimeks on Castle Hill ning seda peetakse iidsete Lemuurlaste Raamatukoguks.

“Tuletorn” ning Shane’iga tutvumine

Elu viis mind Uus-Meremaal edasi tööle suusakuurorti ning mul tekkis ainulaadne võimalus elada Castle Hilli (püha koha) energeetilise tervendaja juures. Tema kodu nimetatakse “Tuletorniks”, kus erakordsed inimesed nagu Shane ja mitmed tuntud Valgustöötajad pühendasid end tervendamisele ja valguse levitamisele.

Shane, unikaalne valgustöötaja, kelle süda on sama suur kui kogu universum, mängis minu elus võtmerolli. Tema sügavad teadmised elust ja vaimsetest valdkondadest avasid mulle uksi ning pakkusid hingelist tuge. “Tuletornis” oli mul privileeg elada päris kaua.

Tema kodu asus imearmsas kohas, kus on mul palju mälestusi ühistest lõkkeõhtutest ja sügavatest vestlustest elust ja universumist. NImetan teda enda elumentoriks.

Shane oli mul tol hetkel justkui isa eest, edendades minu arengut nii kunstniku kui ka valgustöötjana sellel planeedil.

Esimene seinamandala, Surfimandala ja Elumuutev õnnetus
 

Tegin esimese mandala surfilauale ning Shane andis mulle loa maalida Jumalannade tuppa (sinna tuppa olid lubatud ainult naised) seinale mandala.

Alustasin selle loomisega, kuid elu võttis ootamatu pöörde suusamäel, kus ma tol hetkel töötasin. Minuga juhtus õnnetus ning päästma tuldi helikopteriga. Kõik muutus hetkega, tekitades minus sisemist rahutust ja mõistmatust. Koomast ärgates sain teada, et olin enda sees kandnud veel sündimata lapse hinge. Õnneks oli lapse hing tugev ja jäi ellu, hoolimata kõikidest väljakutsetest, mis teda ema kõhus kasvades ees ootasid. Minu isa lendas Eestist Uus-Meremaale, et mind peale õnnetust hooldada – olen talle südamest tänulik.

Tänasin inimesi enda ümber Mandalate näol

Kuigi mu vasak käsi ja õlg said tõsiseid vigastusi, jäi mu parem käsi puutumata, võimaldades mul jätkata kunstiteekonda. Haiglast lahkudes ravisin enda hinge edasi, maalides jumalannade toas seina mandalat.

Kuldajastu Olendi Mandala sai valmis ning kaunistab seda armsat kodu Uus-Meremaal siiani.

Lõin mitmeid täpi-stiilis mandalaid, avaldades tänu neile, kes mind kogu selle aja jooksul toetasid.

Maalisin seal, kus inspiratsioon mind juhatas: vihmametsas, mägedes, rannas ja mujal.

“Pühamus” vabatahtlik

Elu viis mind järgmiste vaimsete armsate inimeste juurde, asusin elama Pühamusse mis asus imesuurel maa-alal ümbritsetuna ilusa aia, jõe, luikede ja mitmete ainulaadsete lindudega. Seal tehti palju erinevaid vaimseid üritusi ja retriite. Inimesed kogunesid, et enda teadlikkust avardada ja leida ühendus iseendaga.

Nautisin seal elamist hingepõhjani. Selle koha perenaine Sandra on reikiõpetaja ja mitmete muude teraapiate õpetaja. John teeb samuti võimsat energiatööd. Oli au nende juures elada ning tundsin, et see on just see mida taastumisperioodil vajasin.

Unikaalsete võimete avastamine

 

Austraalias elades avastasin ainulaadsed võimed, mida ühiskond kunagi minu lapsepõlves maha suruda püüdis. Mul on kingitus näha inimeste eelmisi elusid ja mõnikord näen ka tuleviku nägemusi ja infot. See võime on toonud rõõmu, kuid mõnikord ka kurvastust, kui olen näinud vähem meeldivaid tulevikusündmusi. Suhtlemist vaimolenditega ja nende nägemist kogesin juba väiksest peale.

Õppisin eristama pimedust ja valgust ning erinevad kogemused maailmas ringi reisides kasvatasid minus hingejõudu ja enda keskmes püsimist.

Eestisse naasemine ning Emadus

Hiljem naasin Eestisse ja sain emaks, mis rikastas mu hinge sügavalt.

Uued väljakutsed ja elu väikelinnas

Nüüd elan Võrus, väikeses Eesti linnas, kus loon valgustkiirgavaid mandala-maale, kosmilise energiaga täidetud kunstiteoseid, mis toetavad minu kliente nende eluteekonnal, aitavad vaadata endasse ja tuua pinnale kohti, mis vajavad tervenemist.

JekaArt kunst ühendab meid kõrgvibratsiooniliste energiatega. Aidates sind kui vajad elus tervenemist ja suunamuutust ning näitab, kuidas meil on võimalik programmeerida loomejõuga elu enda ümber.

Annan enda teadmisi ja oskusi edasi nüüd ka Mandala Töötubades, kuhu on oodatud nii naised kui ka mehed.

Scroll to Top