Visioonikunsti tervendav mõju vastavalt Stanislav Grofile

Kunst on olnud läbi aegade väga võimas eneseväljenduse ja -avastamise viis. Visioonikunstil on võime kutsuda esile teadvuse muutusi. Uurides vaimseid teemasid ja kasutades erksaid värve ning keerulisi mustreid. Transpersonaalse psühholoogia pioneeri ja psühhiaatri Stanislav Grofi arvates oli kunstil ja transtsendentaalsel kogemusel tervendamise ja eneseavastamise vahendina suur potentsiaal. Selles blogipostituses sukeldume Grofi vaatesse kunstist visioonikogemustest, tuues huvitavaid fakte selle transformeeriva jõu paremaks mõistmiseks.

Visioonikunsti omadused ja eripära

Grofi arvates on visioonikunst sisemise hingeelu peegeldus ja võib avada sügavaid taipamisi iseenda ja universumi suhtes. Tema sõnul on visioonikunst “vaimu kaart”. Ta uskus, et visioonikunstil oli potentsiaali viia vaataja eneseavastusreisile, ühenduda elu vaimse mõõtmega ja ületada ego piirangud.

Grof tuvastas kolm visioonikunsti peamist omadust, mis muudavad selle selliseks tõhusaks transformatsioonivahendiks:

  1. Vaimsuse teemad: Visioonikunst uurib sageli vaimseid teemasid nagu eneseületamine, valgustumine ja ühendus kõiksusega. See võib tekitada vaatajas imetlust ja imestust, inspireerides sügavamat ühendust universumiga ja mõttega.
  2. Erksad värvid: Visioonikunst kasutab sageli erksaid värve, et luua energiat ja elavust. Need värvid võivad esile kutsuda erinevaid emotsioone ja meeleolusid, ulatudes rahulikust ja rahustavast kuni energilise ja ergutava seisundini.
  3. Keerukad mustrid: Visioonikunst sisaldab sageli keerulisi mustreid, mis võivad anda maalile sügavuse ja mõõtme. Need mustrid võivad ka tekitada mõistatust ja mõtisklust, julgustades vaatajat maaliga sügavamalt tutvuma.

Kuidas Grof näeb kunsti ja transtsendentaalseid kogemusi:

Grof uskus, et transtsendentaalsed kogemused, kas siis meditatsiooni või muude vaimsete praktikate abil esile kutsutud, võivad võimaldada sügavat sisemist muutust ja tervenemist. Tema raamatus “Cosmic Game” kirjeldas ta transtsendentaalsete kogemuste transformeerivat jõudu järgmiselt:

“Transtsendentaalsed kogemused on transformeerivad, sest need võivad muuta seda, kuidas me näeme iseennast ja maailma. Need võivad paljastada kõigi asjade omavahelise seotuse ning anda meile tähenduse ja eesmärgi. Samuti võivad need aidata meil ületada psühholoogilisi takistusi ja vabastada allasurutud emotsioone.”

Grof nägi kuidas läbi kunsti saab neid transformeerivaid kogemusi jäädvustada ja muuta need laiemale publikule kättesaadavaks. Ta uskus, et visioonikunstil on võime esile kutsuda samu transformeerivaid kogemusi vaatajas, mida kunstnik koges teose loomisel.

“Visioonikunstil on potentsiaal avada taju ja sukeldada inimest sügavamasse reaalsusesse,” ütles Grof. “Kunsti kaudu saame ühenduda elu vaimse mõõtmega ja saada sügavam arusaam iseendast ja universumist.”

JekaArti helendavad visioonikunsti maalid tulevad koos raami ja tuledega:

JekaArt visioonikunstis on valik maale, mis helendavad pimedas, tulevad eraldi loodud raamiga ja sisaldavad ka UV valgust raami sees. Helendavaid värve ja mustreid vaadeldes saad luua oma koju müstilist energiat. Pikalt maali vaadates märkad, kuidas mustrid justkui liikuma hakkavad, meel rahuneb ja südamesse tuleb rahu. Ka Grof rõhutas kui oluline on toetava keskkonna loomine, et kogeda elus transformatsiooni:

“Elumuutva kogemuse tekkimiseks on selle toimumiskeskkond olulise tähtsusega. See peaks olema mugav, turvaline ja soodustama sisemist uurimist. Valgustus, muusika ja muud sensoorsuse mõjutajad annavad sellele aga veelgi intensiivsema jõu”

JekaArt kasutab kvaliteetseid materjale ja värve. Lisaks on helendavatel maalidel valged tekstiilist juhtmed, et sulanduda märkamatult taustaga ning pakkuda lisa stiilielementi.

Scroll to Top