Mandala kunst: ajalugu, mustrid ja mandala tervendavad omadused
Mandalad maalid toovad su ellu harmooniat, küllust ja head energiat. Neid võimsaid mustreid ja sümboleid vaadeldes saad lõõgastuda, stressi leevendada ja tähelepanu fokusseerida. Selles postituses tutvustan sulle mandala mandala kunsti ajalugu, selle mustreid ja sümboleid ning võimalusi kuidas end mandalatega tervendada saad.
Mis on mandala?
Sõna “mandala” pärineb sanskriti keelest ja tähendab “ringi” või “keskpunkti”. Mandalad on tavaliselt ümmarguse kujuga ja koosnevad erinevatest geomeetrilistest kujunditest, mustritest ja sümbolitest, mis on paigutatud keskpunkti ümber. Mandala ümmargust disaini on peetud võimsaks ja pühaks sümboliks, mis esindab terviklikkust, täielikkust ja ühtsust.
Mandala keskpunkt on sageli tuntud kui “bindu” või “keskkoht”. Seda punkti peetakse mandala alguspunktiks, millest see väljapoole kujuneb. Samuti usutakse, et see on vaimse energia ja sisemise jõu koht, mis aitab inimestel ühendust saada nende kõrgema mina ja jumaliku olemusega.
Paljudes vaimsetes traditsioonides arvatakse, et mandala ümmargune kuju esindab elu, surma ja taassünni tsüklilisust. Samuti arvatakse, et ring sümboliseerib universumi igavest olemust ja kõigi asjade omavahelist seotust.
Lisaks seostatakse mandala ringikujulist disaini sageli teekonna või tee ideega. Kui liigud mandala keskpunktist väljapoole, alustad väidetavalt eneseleidmise ja vaimse kasvu teekonda.
Kas teadsid?
Inimestel on kaasasündinud vajadus vaadata ringikujulisi kujundeid, millest annab tunnistust see, et juba ühenädalased imikud eelistavad ringe muudele kujunditele. Ring on esimene kujund, mida esimest korda joonistamist alustades pärast juhuslikku kritseldamist joonistama õpivad. Täiskasvanuna ringi joonistamine võimaldab meil taasühineda lapsepõlvemälestustega. Mandala valmistamine võib aidata inimestel taastada eneseteadvust ja mõista, kuhu nad universumis kuuluvad. Mandalaid kasutatakse kunstivormina tänapäevalgi. Üks lihtsamaid viise mandalakunsti nautimiseks on kaleidoskoop.Mõned kunstnikud kasutavad oma mandalate aluseks taaskasutatud vinüülplaate, CD plaate, teised aga savi, lõuendit, söögitaldrikuid või isegi kangast.
Mandala kunsti ajalugu
Mandalaid on läbi ajaloo kasutatud erinevates vaimsetes traditsioonides. Varasemaid tõendeid mandalate kohta võib leida budistlikust religioossest kunstist ja templitest.
Kui buda mungad reisisid mööda Siiditeed teistesse maadesse, levitasid nad lisaks teistele budistlikele mõjudele neisse piirkodadesse ka mandalaid. Mungad võtsid mandalad endaga kaasa ja õpetasid inimesi mujal Aasias neid valmistama. Selle tulemusena olid mandala kujundid 4. sajandiks levinud Tiibetisse, Hiinasse ja Jaapanisse.
Mandalad kogu maailmas religioonides
Budism
Mandala on budismis kasutatav universumi kujutis. Seda saab luua traditsioonilise maalina või seinale riputatava rullmaalina. Värvilist liiva kasutades saab seda luua lauale.
Kasutades värvilist liiva, saab seda teha ka lauale. Mandalaid saab luua vääriskivide, lillede, värvitud riisi, värviliste kivide või värvilise liivaga kahemõõtmelisel pinnal. Kuna mandala peente detailide loomiseks on vaja kõrgel tasemel oskusi, peetakse värvilist liiva kõige tõhusamaks materjaliks. Mandala esindab Tiibeti Budisti kujutlusvõime abil loodud kolmemõõtmelist Buddha maailma. See saavutatakse visualiseerimisel kõrgendatud selguse ja stabiilsuse kaudu. Tiibeti folklooris peetakse hästi tehtud mandala nägemist suureks õnnistuseks, sest mandala mõju jõuab sügavale alateadvusesse. In Tibetan folklore, it is thought a great blessing just to see a well-made mandala, since the impression goes deep into the subconscious.
Hinduism
Hinduismis on mandalal neli T-kujulist väravat ja mandala ise on ruudukujuline. Mandala keskuse suunas väravad laienevad. Hinduism viitab sellele kujundusele kui Yantrale, hoolimata asjaolust, et need on väiksemad kui tavalised mandalad ja sisaldavad ainult kahte värvi. Heitke pilk minu loodud Venus Yantrale.
Kristlus
Kristluses on palju objekte, mis meenutavad inimestele mandalaid. Keldi rist, roosiaknad, okaskroon, rosaarium, halo ja teised on mõned neist.
Maiade tsivilisatsioon
Ajaratas ehk Kalatšakra mandalad on osa maiade tsivilisatsioonist ja meenutavad üsna palju Tiibeti budistlikke liivamaale. Selles rattakujulises mandalas on 260 segmenti. Maiad olid neid kasutanud rituaalsetel eesmärkidel ja üheksakuulise tsükli pikkuse arvutamiseks. See periood võib näidata rasedust, teatud põllukultuuride kasvatamiseks vajalikku aega ja teatud aastaaegu, sealhulgas kevadet ja sügist, mis toimusid 260-päevase akna jooksul.
Mandala mustrid ja kujundid
Mandala mustrid on keerulised ja sümmeetrilised, sageli korduvad ringid, ruudud ja kolmnurgad. Mustrid on loodud nii, et see tõmbaks vaataja pilgu sissepoole, soodustades meditatiivset ja rahustavat meeleseisundit.
Soovid rohkem teada mandala sümbolitest ja nende tähendusest ? Viska pilk peale siin postituses.
Mandala maalid mõjutavad meie energiavälja
On teada, et mandalakunstil on palju tervendavaid omadusi nii füüsilise kui ka vaimse tervise jaoks. Mandalate loomine või värvimine võib soodustada lõõgastumist, vähendada stressi ja ärevuse taset.See võib olla ka teadveloleku praktika vorm, mis aitab parandada keskendumist ja tähelepanu. Tänapäeva meditsiin usub, et mandalatest on saanud suurepärane tervendav vahend meelerahu saavutamiseks.
Mandalad aitavad tugevdada immuunsüsteemi, tõstavad keskendumisvõimet, vähendavad valu, ja soodustavad head und..
Lisaks võivad mandalates leiduvad sümbolid ja mustrid omada spetsiifilisi raviomadusi. Näiteks mandala keskel olev ring võib esindada mina, edendades eneseteadvust ja enesepeegeldust.Mustreid ja värve saab kasutada ka keha erinevate energiakeskuste kujutamiseks, edendades tasakaalu ja harmooniat.
Mandala meditatsioon
Mandalad on teatud tüüpi meditatsioon. Arvatakse, et me koosneme energiatest ja vibratsioonidest, mis liiguvad meie kaudu erinevates värvides ja kujundites, tekitades tasakaalutust ja ebakõla. Mandala meditatsioon võib olla väga kasulik harmoonia ja rahu taastamisel, tasakaalustades meie kehas energiaid ja vibratsioone.
Mandala meditatsiooni harjutades alustatakse keskendumisest mandala ringi keskpunktile. Sellest hetkest saad mandalasse siseneda ja alustada seiklust läbi sümbolite. Mandala värve ja mustreid jälgides peaksid keskenduma ja vältima tähelepanu hajumist. Kui jätkad hingamist ja lõdvestud aina sügavamale mandalasse minnes, saad end tunda lõõgastunult ja intuitiivseid sõnumeid vastu võtta.
Teraapia mandala maalidega
Mandalateraapia on kunstiteraapia vorm, mis kasutab mandalaid tervendamise vahendina. Mandalateraapias loovad või värvivad patsiendid mandalaid, et uurida oma emotsioone, mõtteid ja uskumusi.
Värvimine nõuab mõlema ajupoolkera tööd, kuna aitab kõigil ajupiirkondadel tasakaalustatult töötada. Mandalate keerukad kujundused stimuleerivad aju esteetiliselt värvi valima. Mandalate värvimine aitab aktiveerida aju nii analüütilisi kui loomingulisi osi, tõstab probleemide lahendamise oskusi, täiustab kognitiivseid oskusi ja toodab sisemist jõudu.
See võib olla eriti kasulik ärevuse, depressiooni või traumaga patsientidele, kuna see võimaldab neil end mitteverbaalsel viisil väljendada.
Kokkuvõttes on mandala kunst ilus ja võimas eneseväljenduse vorm, mida on sajandeid kasutatud terapeutiliste ja tervendavate omaduste jaoks. Mandala keerulised mustrid ja sümbolid võivad aidata rahustada meelt ja edendada lõõgastumist, muutes selle ideaalseks lisandiks igasse kodu või kontoriruumi.
Loon ainulaadseid ja isikupäraseid mandalaid, mis on kohandatud sinu konkreetsetele vajadustele ja eelistustele. Olenemata sellest, kas otsid mandalat paranemiseks või lihtsalt kaunist kunstiteost oma kollektsiooni, saan sinuga koostöös luua midagi tõeliselt erilist.
Võta minuga ühendust! Või loe rohkem ainulaadsete tellimusmaalide kohta. mida saan luua just sinu kõrgemaks hüvanguks. Kirjuta mulle et arutada oma ideid ja viia oma nägemus ellu.
Kui soovid rohkem teada, kuidas teen tellimusmandalaid, vaata seda postitust.