Eelmiste elude saladus: kuidas kasutada kunsti oma eelmiste eludega ühenduse loomiseks
Kas sul on mõne paiga või sündmusega olnud meeletu emotsionaalne side ning sa ei saa täpselt aru, miks ? Kui saad nendesse kohtadesse reisida, avastad enda kohta midagi täiesti uut, saad nägemusi ja koged pealtnäha imelikke kokkusattumusi.Kuskil kihtides talletunud informatsioon hakkab justkui lahti rulluma. Seda kogemust on võimalik saavutada ka läbi mõne meditatsioonipraktika või keskendudes tervendava maali vaatlemisele ning sellega ühendumisele.
Kuidas kunst aitab meil mäletada eelmisi elusid
Kunst on alati olnud võimas eneseväljenduse ja peegelduse tööriist. Kuid kunstiteos, eriti tervendav maal võib aidata sul ka ühendust luua oma varasemate eludega, kuna suudab alateadvuse sügavustest esile tuua emotsioone ja mälestusi.
Näiteks võid tunda tõmmet konkreetse maali või skulptuuri suhtes, ilma et sa mõistaksid, miks. Võib-olla kujutab see stseeni või teemat, millega tunned tugevat sidet, või kutsub see lihtsalt teis esile võimsa emotsionaalse reaktsiooni. See võib olla märk, et kunstiteos puudutab mälestusi ja emotsioone eelmisest elust.
Sellist kunstiteost teadlikult ja kavatsetult vaadeldes saad neid mälestusi ja emotsioone kasutada, et luua ühendus alateadliku, varjatud osaga endast, ja mõista, kes sa oled, kust tuled ja kuhu oma vaimsel teekonnal liigud.
Kuidas kasutada kunstiteost oma eelmiste eludega ühenduse loomiseks
Kunstiteose abil eelmiste eludega ühenduse loomine on sügavalt isiklik ja intuitiivne protsess. Siin on aga mõned näpunäited, kuidas alustada:
1. Vali kunstiteos kaalutletult: vali teosed, mis sinuga resoneeruvad – mis kutsuvad esile tugeva emotsiooni, mis tekitavad konkreetset huvi või kirge, või lihtsalt sulle visuaalselt meeldivad.
2. Vaatle kunstiteost kavatsetult: kui oled valmis, hinga mõned korrad sügavalt ja luba endal olla koos maaliga. Veeda veidi aega seda teadlikult vaadeldes, märgates värve, kujundeid ja tekstuure. Proovi lahti lasta segavatest mõtetest ja keskendu ainult loomingule endale.
3. Harjuta enesepeegeldust: Tunneta kunstiteost vaadeldes oma emotsioone ja mõtteid. Mis tundeid taies sinus tekitab? Milliseid mälestusi või seoseid see sinus esile toob? Pane kirja kõik mõtted, mis tekivad.
4. Kasuta visualiseerimistehnikaid. Kui sul on raskusi eelmiste elude mälestuste või emotsioonideni jõudmisel, saad kasutada visualiseerimistehnikaid. Kujuta end ette eelmises elus, mis on seotud teose temaatika või emotsioonidega. Sukeldu täielikult sellesse visiooni, lastes sellel end suunata.
5. Tööta professionaalliga nt regressiooni terapeudiga. Kui sul on raskusi eelmiste eludega ühenduse loomisel või tunned end esilekerkivatest emotsioonidest ülekoormatuna, kaalu koostööd mõne vaimse nõustajaga või regressiooni terapeudiga. Mõlemad võivad juhendada sind selle protsessi läbimisel, pakkudes tuge ja juhiseid.
Kunstiteoste kaasamine oma vaimsesse praktikasse võib olla võimas viis eelmiste eludega ühenduse loomiseks ja sügavama ülevaate saamiseks iseendast ja oma vaimsest teekonnast. Kunstiteost teadlikult ja kavatsetult vaadeldes saad kasutada mälestusi ja emotsioone, mis võivad olla sinu sees uinunud, saada sügavamat arusaama sellest, kes sa oled ja kust sa tuled Seega, järgmine kord, kui mõni kunstiteos sind tõmbab, leia hetk, et sellega sel viisil suhelda ja vaata, milliseid teadmisi see sulle pakkuda võib.