Taimed võivad mõjutada meie heaolu ruumis viibides

Varem on stressi ja depressiooni uuringud keskendunud pigem stressi negatiivsetele mõjudele kui selle positiivsetele eelistele.

Hiljutised uuringud on aga näidanud, et positiivsetel emotsioonidel on tervisele palju kasu, aidates muuhulgas vähendada   dementsuse, vähi ja südame-veresoonkonna haiguste riski.

Õnneks on olemas lihtne viis mugava ja rahustava keskkonna loomiseks, mis parandab sinu elukvaliteeti ja aitab toime tulla igapäevase stressiga.

plants in a room positive mental state
Plants Bring Harmony to Home Story

Lohutav ja rahustav

Kui vahel tunned, et maailm muutub järjest stressirohkemaks, siis tea, et on lihtne ja käepärane abivahend mis aitab vähendada stressi ja ärevust, – selleks on taimed.

Harvardi ülikooli teadlased leidsid, et inimestel, kes elavad koos taimedega, on tavaliselt madalam kortisooli (hormoon, mis stressi ajal suureneb) tase – ja suurem kogus serotoniini (nn “õnnehormoon”).

Samuti on tõsi, et taimede olemasolu aitab meil öösel paremini magada!

Sheffieldi ülikooli teadlased leidsid, et õpilased, kelle läheduses olid rohelised seinad või aknarulood, jäid kiiremini magama kui need, kellel neid läheduses polnud, ka läksid nad kiiremini sügavamasse REM-une seisundisse!

Rahutunne

Taimed aitavad leevendada halva vaimse tervisega seotud stressi ja ärevust. Uuringud on näidanud, et inimesed, kelle kontoris on taimi, tunnevad end lõdvestunult ja vähem stressis kui need, kelle kontoris taimi pole.

Taimed aitavad meil keskenduda olevikule, selle asemel, et elada minevikus või muretseda eesseisva pärast. Taimed on lihtne viis tuua loodus siseruumidesse ja panna meid tundma end keskkonnaga seotuna – mis on eriti oluline elades linnas, kus rohelust pole!

plants in the room
plants in the room

Kultuur, ajalugu ja mälestused

Taimed on osa meie kultuurist.

Neid on kasutatud religioossetel tseremooniatel ja rituaalidel juba iidsetest aegadest ning neid kasutati sageli elu, surma ja taassünni sümbolina.

Egiptlased kasutasid lootoseõisi viljakuse tähistamiseks, kreeklased aga oliivipuid rahu sümboliseerimiseks.

Taimi on ajaloo jooksul seostatud ka kindlate uskumuste või väärtustega: näiteks usuvad paljud kristlased, et basiilik on püha taim, mis peletab kurjad vaimud, sest Püha Franciscus kandis kõikjal oma väikest basiiliku potti kaasas!

Rahulolu hästi tehtud tööst

Kui sul on toas taimi, saad tunda rahulolu, rõõmu, nautida ilu, kuid selleks pead taimede eest hoolitsema ja tagama, et neil oleks kasvamiseks piisavalt valgust, vett ja toitaineid.

Ja tunned juba uhkust, kui näed, kuidas taim sinu pühendumisest areneb!

Taimede paigutamine koju või tööle võib olla suurepärane viis oma meeleolu parandamiseks.

Plants Bring Harmony to Home Story 3

Taimed on ilusaks lisandiks igasse ruumi ja võivad samuti aidata sul end paremini tunda.Ma oleni oma kunstistuudiosse mitmeid kauneid taimi toonud ja tunnen sellest nii palju rõõmu. Loodan, et ka sina saad ideid, miks oma ellu rohkem taimi tuua ja nende ilu nautida.